1 میلیارد دلار هزینه برق جدیدترین کنسول های بازی
    
تعداد بازدید: 267
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/10/14

1 میلیارد دلار هزینه برق جدیدترین کنسول های بازی

 

یک گزارش؛ منتشر شده توسط شورای دفاع از منابع ملی مصرف انرژی جدیدترین و محبوب ترین کنسول های بازی موجود در بازار - Nintendo Wii U ، Sony PlayStation 4 و Microsoft Xbox One را مورد بررسی قرار داد. یافته های آن تکان دهنده بود. بر اساس این گزارش ، این کنسول ها سالانه بیش از 10 میلیارد کیلووات ساعت برق مصرف خواهند کرد - دو تا سه برابر بیشتر از مدل های قبلی خود. به بیان دیگر ، این معادل انرژی خروجی چهار نیروگاه بزرگ یا میزان انرژی کل شهر هوستون می باشد؛ NRDC می گوید این مصرف انرژی سالانه حدود 1 میلیارد دلار هزینه 400 میلیون دلار دارد. که می تواند ناشی از اتلاف برق باشد؛ برخی از این مدلها بهتر از بقیه هستند. بزرگترین مصرف کننده برق Xbox One است که در طول عمر کنسول برای کاربر حدود 180 دلار هزینه در بر خواهد داشت. در طول عمر دستگاه ، این مبلغ ممکن است زیاد به نظر نرسد. با این حال ، این مبلغ به طور قابل توجهی بیش از 50 دلار قیمت قبلی خود ، Xbox 360 است. PS4 در طول عمر خود 135 دلار برق مصرف می کند ، در حالی که PS3 فقط 50 دلار! Wii U ، با این حال ، برق اضافی مصرف نمی کند و هزینه برق مشابه 30 دلار را نسبت به مدل قبلی Wii اضافه می کند.

بنابراین چرا هزینه عملکرد این دستگاه ها گرانتر است؟ بخشی از این مسئله نحوه عملکرد این کنسول ها است. در گذشته ، کنسول های بازی فقط برای انجام بازی های ویدئویی استفاده می شد. اما اکنون مصرف کنندگان از این دستگاه ها برای سرگرمی استفاده می کنند. از طریق دستگاه ها ، مصرف کنندگان می توانند اینترنت را مرور کرده ، برنامه ها را در Netflix یا Hulu پخش کنند ، موسیقی و اسکایپ را با دوستان خود پخش کنند. در بیشتر موارد ، کنسول های بازی همیشه وصل هستند ، حتی زمانی که از آنها استفاده نمی شود؛ آنها همچنین فاقد کارایی هستند که در جاهای دیگر بازار یافت می شود. NRDC گزارش می دهد که هر دو PS4 و Xbox One 30 تا 45 برابر بیشتر از دستگاه هایی مانند Apple TV ، Roku یا پخش کننده Blu-ray از انرژی برای پخش فیلم استفاده می کنند؛ البته بازی ها هم بهتر شده اند. نوآوری ها به تولیدکنندگان اجازه می دهد تا گرافیک و سرعت پردازش بهتری ارائه دهند و این پیشرفت ها همچنین برق بیشتری مصرف می کند.

با این حال ، بزرگترین مسئله میزان انرژی مصرفی این دستگاه ها در حالت آماده به کار است. بسیاری از لوازم خانگی و وسایل خانه شما حتی در صورت عدم استفاده، برق مصرف می کنند. و لقب خون آشام برق به آنها داده می شود ، اگرچه به صورتحساب برق شما می افزایند ، ولی هزینه ها معمولاً حداقل هستند.

کنسول های بازی های ویدئویی داستان متفاوتی دارند. NRDC گزارش می دهد که 44 درصد از انرژی مصرفی Xbox One در حالت آماده به کار صرف می شود. و 32 درصد از انرژی مصرفی PS4 زمانی اتفاق می افتد که از دستگاه استفاده نمی شود؛ با اتلاف انرژی زیاد ، منطقی است که دستگاه ها را به طور کامل از برق بکشید. با این حال ، کنسول ها دارای ویژگی هایی هستند که فقط در حالت آماده به کار کار می کنند. به عنوان مثال ، Xbox One مجهز به کنترل صوتی است که فقط در صورت روشن بودن دستگاه کار می کند. PS4 همچنین دارای شارژ USB برای کنترلرها است که فقط در حالت آماده به کار قابل استفاده است.

چگونه می توانید در مصرف برق صرفه جویی کنید؟


1) در صورت امکان دستگاه های خود را از برق بکشید. قبل از رفتن به محل کار ، خوابیدن و یا سفر ، کنسول خود را از برق بکشید. این اطمینان را می دهد که دستگاه ها در صورت عدم استفاده ، برق مصرف نمی کنند.

2) از دستگاه جریان (Streaming) جایگزین استفاده کنید. مطمئناً استفاده از تکنولوژی جریان (Streaming) در کنسول بازی شما مفید است ، اما برای صرفه جویی در انرژی از دستگاه دیگری برای پخش برنامه ها و فیلم های مورد علاقه خود استفاده کنید.

3) حالت خاموش کردن خودکار (APD) را فعال کنید. هر سه کنسول دارای عملکرد خاموش هستند. که دستگاه شما را بعد از مدت زمان معینی در حالت آماده به کار قرار می دهد. اگرچه هنوز در حالت آماده به کار (Standby) از انرژی استفاده می کند ، اما فعال کردن این ویژگی باعث صرفه جویی در انرژی در حالت فعال می شود.

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.