بازیابی باتری های قدیمی
    
تعداد بازدید: 42
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/10/8

هنگام بازیافت اشیاء خانگی ، چیزی که مردم اغلب فراموش می کنند ، باتری های یکبار مصرف است. وقتی به آن فکر می کنید ، خانه شما پر از باتری است. صرف نظر از این که به ریموت تلویزیون خود ، صفحه کلید بی سیم ، ساعت دیواری در آشپزخانه یا چراغ قوه کنار تخت خود نگاه می کنید ، باتری ها بخشی کم ارزش شده از زندگی روزمره هستند. به خاطر سپردن قوطی های قابل بازیافت و روزنامه های قدیمی آسان است ، اما آیا بازیافت باتری های قدیمی را به خاطر دارید؟

 


آنها را در سطل زباله نیندازید


بسیاری از استانهای سراسر کانادا ، همراه با کالیفرنیا در ایالات متحده ، دور انداختن باتری در سطل زباله معمولی خود را غیرقانونی اعلام کرده اند. باتری ها نه تنها مملو از مواد شیمیایی سمی هستند که در صورت دور ریختن می توانند به محیط زیست آسیب برسانند ، بلکه قابل بازیافت نیز هستند. به جای دور انداختن باتری های قدیمی ، می توانید آنها را بازیافت کنید تا به دستگاه های جدید برق برسانند.

سازمان مفید Call2Recycle به خاطر سپردن دور انداختن باتری های قدیمی را آسان کرده است. بیانیه سه مرحله ای که به راحتی به خاطر سپرده می شود: جمع آوری ، مکان یابی و رها کردن.


باتری های قدیمی را جمع کنید
برای سهولت بازیافت ، به مرور زمان باتری های قدیمی خود را جمع کنید. یک کیسه را در خانه خود نگه دارید و آن را در نزدیکی سایر وسایل قابل بازیافت خود قرار دهید. هر زمان که یک ریموت کار می کند یا یک ساعت متوقف می شود ، باتری را در کیسه قرار دهید.


محل بازیافت را پیدا کنید


اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید ، یافتن مکان ساده است. اگر در مناطق روستایی تر زندگی می کنید ، نزدیکترین شهر نزدیک خود را بررسی کنید.

وقتی مکانی پیدا کردید که باتری های قدیمی را بازیافت می کند ، یک وسیله حمل و نقل دوستدار محیط زیست پیدا کنید. اگر سبک زندگی شلوغی دارید ، سعی کنید سفر را در رفت و آمد کاری خود لحاظ کنید. از آنجا که هر روز باتری را بازیافت نمی کنید ، یک یادآوری سه ماهه در گوشی موبایل خود تنظیم کنید تا بتوانید آن را کنترل کنید.


بازیافت در محل کار


اگر صاحب یک کسب و کار یا مدیر در یک سازمان یا شرکت محلی هستید و به دنبال راه هایی برای کمک به همکاران خود در حفظ تصمیمات خود هستید ، می توانید یک جعبه بزرگ به صورت آنلاین خریداری کنید ، جعبه را با باتری های قدیمی کارکنان یا همکاران خود پر کرده و آن را حمل کنید. بازیافت ، چه در محل کار و چه در خانه ، هرگز اینقدر آسان نبوده است.

منبع»www.bornika.ir

 

 

 

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.