فواید لامپ های هوشمند
    
تعداد بازدید: 284
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1400/10/6

به نظر می رسد این روزها همه چیز هوشمندانه پیش می رود: یخچال ، جاروبرقی ، بطری آب و اکنون - لامپ؟ بدون شک لامپ های هوشمند ساده ترین راه برای شروع به روزرسانی خانه های هوشمند شما هستند. برای برخی از سیستم ها ، کافی است آنها را در سوکت برق خود قرار داده و برنامه ی مربوطه را دانلود کنید. در مقایسه با نورپردازی سنتی ، روشنایی هوشمند روش پیشرفته تری برای به دست آوردن کنترل کامل برق شما است، با برخی مزایای دیگری که فقط از طریق لامپ های هوشمند یا کلیدهای روشنایی هوشمند در دسترس است.
روشنایی هوشمند فقط به خانه های مسکونی محدود نمی شود. دانشگاه میشیگان نصب این چراغ ها را در محوطه دانشگاه و در کلاس های درس شروع کرد تا از عمر طولانی این لامپ ها استفاده کند. انتقال از لامپ های رشته ای معمولی به لامپ های LED هوشمند هم راه حل مقرون به صرفه و هم کم مصرف انرژی است.
داشتن توانایی کنترل روشنایی از هر نقطه ، حتی در صورت نیاز ، در روستای دور ، فریبنده است. ولی این تنها نگاهی است به مزیت های این روش از روشنایی هوشمند.

 


لامپ های هوشمند چیست؟

آیا تا به حال خواسته اید که روشنایی خود را با گوشی خود کنترل کنید؟ روشن شدن و خاموش کردن لامپ به طور فیزیکی مطمئناً امکان پذیر است ، اما اگر در ماههای تاریک زمستان سعی می کنید خانه خود را هنگام کار از خانه روشن کنید ، امکان پذیر نیست. فناوری در همه زمینه ها در حال گسترش است و در نهایت ، چراغ های ما از چنین پیشرفت هایی سود می برند.
با استفاده از نورپردازی هوشمند ، می توانید با استفاده از Wi-Fi ، بلوتوث و حتی رادیو بی سیم ، تمام روشنایی خانه خود را با تلفن هوشمند خود خاموش و روشن کنید. و شما می توانید کارهایی فراتر از تنظیم نورپردازی خود انجام دهید - اگرچه این نیز مفید است ، مخصوصاً اگر می خواهید چراغ ها را در شب کم کنید یا در حالی که مشغول فیلم هستید ، آنها را کاملاً خاموش کنید. اما اگر لامپ های LED رنگی دارید ، می توانید رنگ نور خود را نیز تنظیم کنید. کافی است چند ضربه تاچ روی گوشی خود داشته باشید.اکثر لامپ های هوشمند با یک هاب (Hub) متصل می شوند که فقط یک بسته سخت افزاری است. راحت تر است آن را با روتر بی سیم رایانه خود مقایسه کنید. به ندرت لازم است بعد از راه اندازی لامپ ها مجدداً با آن کاری داشته باشید. هاب و برنامه مربوطه (نحوه مدیریت لامپ ها) به شما در نصب و راه اندازی کمک می کند و پس از آن دسترسی خوبی از گزینه های روشنایی را برای شما باقی می گذارد.
اگرچه لامپ معمولی برای اکثر مردم کافی است ، اما اجزای دیگری برای روشنایی هوشمند وجود دارد که باید از آنها مطلع باشید ، مانند کلیدهای هوشمند. بسته به آنچه در کیفیت نور ، هزینه ها و تنظیمات به دنبال آن هستید ، هر دو مزایا و معایب خود را دارند.

مزایای لامپ های هوشمند


لامپ های هوشمند

لامپ های هوشمند نصب ساده ای دارند و هزینه کردن برای آن نسبت به سایر وسایل هوشمند در خانه راحت تر است. این لامپ های LED می توانند شش برابر انرژی کمتری نسبت به لامپ های رشته ای داشته باشند. با توجه به اینکه این لامپ ها می توانند بیش از 25000 ساعت انرژی مصرف کنند ، تغییر این لامپ ها در بلند مدت مقرون به صرفه است. ناگفته نماند که آنها در مقایسه با لامپهای فلورسنت فشرده می توانند تأثیر کمتری بر زیست محیط داشته باشند ، زیرا حاوی جیوه نیستند [1].
به احتمال زیاد نیازی به تغییر وسایل موجود در خانه خود نخواهید داشت زیرا لامپ های هوشمند دارای اندازه ها ، دمای نور و روشنایی های مختلف هستند. اگر برای یک اتاق نیاز به لامپ های بزرگتر اما برای اتاق دیگر کوچکتر دارید ، گزینه هایی دارید. پس از نصب ، باید برنامه مناسب را برای اتصال و استفاده از لامپ ها دانلود کنید ، اما اگر سوئیچ چراغ خاموش است ، لامپ ها کار نمی کنند ، بنابراین این را در نظر داشته باشید.
سوئیچ های هوشمند

سوئیچ ها برای کار در خانه شما نیاز به سیم کشی مجدد دارند. شما باید سوئیچ های معمولی را با همتایان هوشمند خود عوض کنید. سوئیچ ها از Wi-Fi یا هاب استفاده می کنند. آنها گرانتر از لامپ های هوشمند هستند و میانگین سوئیچ ها حدود 50 دلار یا بیشتر است.
اما می توانید از هر لامپ که می خواهید برای روشنایی با سوئیچ هوشمند استفاده کنید. اگر در مورد کیفیت نور در خانه خود اهمیت ویژه ای دارید ، انتخاب سوئیچ به جای لامپ ها ممکن است با نیازهای شما بیشتر مطابقت داشته باشد. با این حال ، نصب و راه اندازی آن به زمان بیشتری نیاز دارد تا یک لامپ ، بنابراین آن را در نظر بگیرید. علاوه بر این ، اگر یک آپارتمان اجاره می کنید ، ممکن است اجازه نداشته باشید سیم کشی برق را انجام بدهید. و برخلاف لامپ ها ، زمان نقل و انتقال به مکان جدید ، نمی توانید آنها را با خود ببرید و نصب کنید.


5 مزیت برای استفاده از نورپردازی هوشمند:

اگرچه کار با تنظیمات نور از طریق تلفن هوشمند سرگرم کننده است ، اما چیزی فراتر از یک ترفند جالب نیست. تغییر از روشنایی معمولی به روشنایی هوشمند مزایای متعددی از جمله سادگی ، کنترل و تنظیم حالت را ارائه می دهد.


1. پتانسیل ذخیره انرژی

شما می توانید چراغ های خود را بسیار کم نور کنید و این کار صرفه جویی را راحت تر و ساده تر کرده است. این کار را می توانید به صورت دستی از طریق برنامه دستگاه خود انجام دهید یا سنسورهای حساس به حرکت (motion sensor) را تنظیم کنید. روشنایی هوشمند امکان استفاده از سنسورهای حساس به حرکت را در هر اتاقی که سوئیچ چراغ هوشمند یا لامپ هوشمند در آن نصب شده است ، می دهد. وقتی اتاقی خالی است ، می توانید به لامپ ها دستور دهید (یاد بدهید) خاموش شوند و فقط زمانی که حرکت در اتاق تشخیص داده شد دوباره روشن شوند. هنگام استفاده از لامپ های LED ، انرژی بیشتری را ذخیره کنید. آنها برق کمتری نسبت به یک لامپ معمولی مصرف می کنند ، بدون از دست دادن آن میزان روشنایی که به آن عادت داشته اید!


2. آسودگی و آرامش

کنترل روشنایی هوشمند شما ساده است. می توانید در رختخواب دراز بکشید ، پشت میز کار خود بنشینید ، یا حتی در سفری دور با تلفن خود باشید و دسترسی به نورپردازی داشته باشید. نورپردازی هوشمند همچنین به کسانی که دارای مشکلات حرکتی هستند یا در خانه ای با پله های بلند و ناهموار و خواب های سبک زندگی می کنند ، کمک می کند. وقتی فراموش کردید چراغ ها را خاموش کنید ، مجبور نیستید از اتاقی به اتاق دیگر بروید. از طریق دستگاه خود می توانید میزان روشنایی ، شدت و رنگ (با لامپ های هوشمند LED رنگی) بعضی از لامپ ها را تنظیم کنید.


3. صحنه های شخصی برای هر موقعیت و یا مناسبت

با "صحنه های" نورپردازی هوشمند ، کنترل بیشتری بر اتاق های خود داشته باشید. این صحنه ها می توانند همراه با تغییر زیبای از رنگ ها باشند و در عین حال تأثیرگذار! اگر اهل مطالعه هستید (یا شخص دیگری در خانواده شما) ، تغییر میزان نور می تواند خستگی چشم را کاهش دهد.
اما باز هم می توانید صحنه ای را برای کارهای روزمره خود تنظیم کنید. وقتی از خواب بیدار می شوید ، ممکن است بخواهید چراغ ها را کم نور کنید تا چشمان شما اذیت نشوند. یا به عنوان راهی برای جلوگیری از مزاحمت برای همسرتان در صورت داشتن برنامه متفاوت! فقط باید صحنه مناسب را انتخاب کنید. یا شاید فقط بخواهید چراغ های کنار در را برای زمانی که آماده بیرون رفتن هستید روشن کنید.
مردم همچنین هنگام سفر کاری یا تعطیلات از صحنه ها استفاده می کنند. اگر برای چند روز خاموش بودن چراغ فکرتان را مشغول کرده ، می توانید چراغ ها را به صورت دوره ای روشن کنید تا به نظر برسد کسی در خانه است. روال عادی شما هر چه باشد ، می توانید چراغ های خود را برای آن بصورت سفارشی تنظیم کنید.


4. حالت روحیه (mood) نور را با رنگ تنظیم کنید

تنظیم رنگ همیشه از مزایای نورپردازی هوشمند نبود ، اما اکنون هنگام استفاده از لامپ های LED در دسترس است. این فقط حقه نیست، تغییر رنگ می تواند به شما در هنگام تماشای فیلم ، مطالعه یا حتی برای چرت زدن کمک کند. برخی از رنگ ها می توانند خستگی چشم را کاهش داده و کیفیت خواب را بهبود ببخشند. و این همه ماجرا نیست نور آبی ممکن است به بهبود روحیه (mood) شما کمک کنند ، به ویژه در ماه های زمستان که پوشش ابر مانع از نفوذ نور خورشید است.


5. با طراحی داخلی موارد بیشتری اضافه کنید

شما می توانید با استفاده از چراغ های هوشمند برای تزئین خانه خود ، کارهای بیشتری انجام دهید. شما می توانید دکوراسیون و ظاهر اتاقهای خود را با استفاده از نورپردازی هوشمند تغییر دهید. برای دورهمی خانوادگی ، مهمانی ها و پاتوق ها دوستانه ، نورپردازی هوشمند باعث ایجاد روحیه به مراتب بهتر می شود.
با استفاده از یک لامپ هوشمند با بلندگوهای داخلی می توانید یک قدم فراتررفته و در هر اتاقی که آن را نصب شده باشد، می توانید به آهنگ های مورد علاقه خود گوش دهید و یا از آهنگ برای تکمیل و تاثرگذاری بیشتر ظاهر و احساس هر اتاق استفاده کنید.

منبع»www.bornika.ir

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.