همه چیز در مورد سیم کیسه ای سیم و کابل دراک
    
تعداد بازدید: 738
         
دسته بندی : عمومی
    
تاریخ درج خبر : 1401/4/12

همه چیز در مورد سیم کیسه ای سیم و کابل دراک »سیم کیسه ای سیم و کابل دراک یکی از انواع گوناگون سیم و کابل می باشد که به صورت افشان با عایق PVC و هادی مسی تولید می شود.

سیم کیسه ای سیم و کابل دراک

سیم کیسه ای سیم و کابل دراک یکی از انواع گوناگون سیم و کابل می باشد که به صورت افشان با عایق PVC و هادی مسی تولید می شود. در زمان هایی که نیاز به استفاده از سیم زیر گچ باشد ولی شرایط لوله گذاری مهیا نباشد می توان از این نوع سیم برای استفاده بدون لوله یا خرطومی زیر گچ می توان بهره برد البته در نظر داشته باشید برای مکان هایی که فشار مکانیکی زیاد یا دما بالا باشد مناسب و ایمن نیست. برای شناخت بهتر این محصول اجازه دهید بیشتر درباره مشخصات آن توضیح دهیم. سیم ها و کابل ها برای انتقال نیرو الکتریکی پدید آمدند، همانطور که می دانید اکثر فلزات رسانای الکتریکی هستند ولی تنها برخی از آنها شرایط لازم برای استفاده به عنوان هادی جریان الکتریکی در صنعت را دارند.

سه فلز برتر برای هدایت جریان الکتریکی، طلا ،مس و آلومینیوم باشند. طلا به علت قیمت فوقالعاده بالا، فقط در برخی مدارات الکتریکی و الکترونیکی آن هم به صورت محدود مورد استفاده قرار می گیرد. مس بهترین گزینه برای انتقال نیروی الکتریسیته می باشد و تقریبا در همه مدارات استفاده شده است ولی اخیرا به علت افزایش قیمت جهانی آن، فضا برای بکار گیری آلومینیوم به عنوان جایگزین باز شده است. البته آلومینیوم توان هدایتی مس را ندارد و در جریان ثابت، شما به سیم آلومینیومی با سطح مقطع بالاتری نسبت به سیم مسی نیاز خواهید داشت.

البته با همه این اوصاف سیم و کابل آلومینیوم به فراوانی سیم و کابل مسی در بازار ارائه می شود. این نکته را درنظر داشته باشید که سیم آلومینیومی را معمولاً در سایز های پایین نخواهید یافت چرا که مس مقاومت مکانیکی بالاتری دارد و به راحتی آلومنیوم در تنش های مکانیمی نمی شکند همچنین شاخص الاستیک مس حدود 1.8 برابر آلومینیوم است و انعطاف پذیری بیشتری دارد. ظرفیت هدایتی بالاتر در کنار این موارد، باعث شده اکثر سیم های افشان، مخصوصاً در سایز های پایین، از جنس مس تولید شوند. سیم کیسه ای سیم و کابل دراک از جنس مس بسیار با کیفیت تهیه شده و در اختیار مشتریان عزیز قرار خواهد گرفت.

 

سیم کیسه ای سیم و کابل دراک جز کدام دسته از سیم ها می باشد؟

برای تعیین نوع سیم کیسه ای سیم و کابل دراک بهتر است بدانیم که به طور کل سیم ها بر اساس شکل هادی آن به سه دسته کلی تقسیم می شوند. این سه دسته شامل موارد زیر می باشد:

  • سیم افشان
  • سیم چند مفتولی
  • سیم تک مفتولی

همانطور که در تصویر مشاهده می کنید انواع سیم از نظر هسته یا هادی به سه دسته تقسیم می شوند. هرچه تعداد رشته های هادی در سیم بیشتر باشد، سیم انعطاف پذیری بیشتر خواهد داشت از این رو در سایز های بالا سیم تک مفتولی به ندرت تولید می شود.

سیم کیسه ای سیم و کابل دراک از دو رشته سیم افشان در داخل یک لایه دربرگیرنده تشکیل شده و دارای روکش عایق از جنس PVC می باشد و باعث شده این محصول کاربری های متفاوتی داشته باشد.

تقسیم بندی سیم افشان بر اساس ولتاژ

سیم های علاوه بر جنس از نظر ولتاژ نامی نیز می توانند تقسیم بندی شوند:

1- ولتاژ 300 تا 500 برای هادی با سطح مقطع کمتر از 1mm²: معمولا این سیم های برای مصارف ساختمانی مورد استفاده قرار گیرند و مناسب قرار گیری در لوله ها یا خرطومی های پلاستیکی برای جایگذاری در زیر گچ می باشند.

2- ولتاژ 450 تا 750 برای هادی با سطح مقطع بیشتر از 1mm²: این محدوده هم بیشتر می تواند در تجهیزات الکتریکی، سیستم های روشنایی و محیط های خشک مورد استفاده قرار گیرد. البته برای استفاده در زیر گچ نیز مناسب هستند.

خرید سیم کیسه ای سیم و کابل دراک

با توجه به شرایط بازار و افزایش قیمت ها، افراد سود جو از هر راهی برای کسب درآمد بیشتر استفاده می کنند و یکی از این راه ها کاهش کیفیت و کمیت در ارتباط با تولید سیم ها می باشد. انتخاب سیم و کابل تقلبی یا بی کیفیت می تواند خطر آفرین باشد چون به طور قطع انتظارات طراح مدار را برآورده نمی کنند و می توانند باعث تحمیل هزینه های بیشتر و یا خطر های جانی و مالی شوند. محتمل ترین خطر در استفاده از سیم های غیر استاندارد، آتش سوزی در اثر افزایش دما در مسیر جریان برق است.

با خرید سیم کیسه ای سیم و کابل دراک خیال شما را از هر نظر راحت خواهد بود چرا که شرکت بزرگ و بنام سیم و کابل دراک یکی از برترین تولیدکنندگان سیم و کابل در ایران می باشد. کیفیت بالا و استاندارد بودن محصولات این برند، ایمنی در مدارات و شبکه برق شما را تضمین خواهد نمود و احتمال بروز هر گونه حادثه مرتبط به این محصولات را به حداقل خواهد رساند.

از   0   رای
0

  نظرات
دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید مدیر سایت در وب سایت منتشر خواهد شد.
پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.